Mýdlo – tekuté s levandulovou vůní

cena za 100g

Složení:
Aqua, Sodium Cocoamphoacetate, Lauryl Glucoside, Ethanol, Glycerin, Xanthan Gum, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Lauryl Glucose Carboxylate, Citric Acid, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sapindus Mukorossi Peel Extract, Lavandula Intermedia Flower Extract.

Co je to a jak to funguje
Základ tvoří výtažek z mýdlových ořechů. Získáváme jej nejšetrnější metodou extrakce zastudena. Použité extrahované mýdlové ořechy pocházejí ze severu Indie, z podhůří Himálaje. Obsahují přírodní saponiny a místní obyvatelé je odnepaměti používají pro praní prádla a očistu těla. Díky svému jemnému působení jsou vhodné i pro alergiky, ekzematiky a malé děti.
Přirozená vůně extraktu z mýdlových ořechů je velmi jemná. Mýdlo si tak můžete sami dotvořit pomocí esenciálních olejů od TIERRA VERDE. V naší nabídce najdete oleje z 12 druhů rostlin. Mýdlo se snadno snoubí s každým z nich. Vybraný olej dávkujte v množství 25 kapek na 100 ml mýdla. Poměr lze snížit, případně mýdlo provonět na víckrát a těšit se každý týden na jinou vůni.

Chcete vyzkoušet kombinace olejů podle ročních období a dozvědět se více o složení mýdla? Stáhněte si brožuru s recepty od profesionální aromaterapeutky Michaely Makulové!

K čemu se používá
Toto mýdlo slouží k běžné denní hygieně. Úspěšně prošlo dermatologickým testováním kožní snášenlivosti u lidí ve Státním zdravotním ústavu. Neobsahuje ropné deriváty, syntetické parfémy ani barviva. Mezi přednosti tekutého mýdla patří snadné a rychlé použití. Oceníte jej hlavně tam, kde tuhé mýdlo nepůsobí příliš esteticky či hygienicky (veřejná zařízení s vysokým pohybem lidí nebo větší kolektivy).
Možná Vám vrtá hlavou
Je drogerie z mýdlových ořechů ekologická a etická?
Momentálně neznáme vydatnější a ekologičtější zdroj přírodního rostlinného saponátu, než jsou právě slupky z mýdlových ořechů. Stromy plodící tyto ořechy rostou v indických lesích divoce. Pro jejich pěstování nevznikají plantáže, které by představovaly pro krajinu zátěž.

Ořechy sklízejí místní ženy, jimž tato práce poskytuje obživu a pomáhá k nezávislosti. S dodavateli jsme pravidelně v kontaktu, naše spolupráce podporuje udržitelný rozvoj lokality.

Mýdlové ořechy převážíme do Evropy lodí. Krabice, ve kterých dorazí, využíváme k dalšímu zpracování.

(foto je pouze ilustrační, zboží si u nás stočíte do vlastní nádoby)

Hmotnost 1000 g
Přejít nahoru