Mýdlo – tekuté s levandulovou vůní

Co je to a jak to funguje
Základ tvoří výtažek z mýdlových ořechů. Získáváme jej nejšetrnější metodou extrakce zastudena. Použité extrahované mýdlové ořechy pocházejí ze severu Indie, z podhůří Himálaje. Obsahují přírodní saponiny a místní obyvatelé je odnepaměti používají pro praní prádla a očistu těla. Díky svému jemnému působení jsou vhodné i pro alergiky, ekzematiky a malé děti.
Přirozená vůně extraktu z mýdlových ořechů je velmi jemná. Mýdlo si tak můžete sami dotvořit pomocí esenciálních olejů od TIERRA VERDE. V naší nabídce najdete oleje z 12 druhů rostlin. Mýdlo se snadno snoubí s každým z nich. Vybraný olej dávkujte v množství 25 kapek na 100 ml mýdla. Poměr lze snížit, případně mýdlo provonět na víckrát a těšit se každý týden na jinou vůni.

Chcete vyzkoušet kombinace olejů podle ročních období a dozvědět se více o složení mýdla? Stáhněte si brožuru s recepty od profesionální aromaterapeutky Michaely Makulové!

K čemu se používá
Toto mýdlo slouží k běžné denní hygieně. Úspěšně prošlo dermatologickým testováním kožní snášenlivosti u lidí ve Státním zdravotním ústavu. Neobsahuje ropné deriváty, syntetické parfémy ani barviva. Mezi přednosti tekutého mýdla patří snadné a rychlé použití. Oceníte jej hlavně tam, kde tuhé mýdlo nepůsobí příliš esteticky či hygienicky (veřejná zařízení s vysokým pohybem lidí nebo větší kolektivy).
Možná Vám vrtá hlavou
Je drogerie z mýdlových ořechů ekologická a etická?
Momentálně neznáme vydatnější a ekologičtější zdroj přírodního rostlinného saponátu, než jsou právě slupky z mýdlových ořechů. Stromy plodící tyto ořechy rostou v indických lesích divoce. Pro jejich pěstování nevznikají plantáže, které by představovaly pro krajinu zátěž.

Ořechy sklízejí místní ženy, jimž tato práce poskytuje obživu a pomáhá k nezávislosti. S dodavateli jsme pravidelně v kontaktu, naše spolupráce podporuje udržitelný rozvoj lokality.

Mýdlové ořechy převážíme do Evropy lodí. Krabice, ve kterých dorazí, využíváme k dalšímu zpracování.

(foto je pouze ilustrační, zboží si u nás stočíte do vlastní nádoby)

Hmotnost 1000 g
Přejít nahoru