Sortiment

Co u nás v Budbez nakoupíte?

Co u nás máme?

Přestože se snažíme sekci sortiment průběžně aktualizovat, nabídka i ceny jsou pouze orientační. Děkujeme za pochopení.

ČASTÉ OTÁZKY

Jak bezobalové nakupování funguje?

Přinesete si vlastní nádobu, pytlíček, krabičku, skleničku, na koření kořenku, na olej třeba skleněnou láhev. Hned u vstupu si zvážíte své nádoby, zapíšete jejich hmotnost a pak už jen plníte dobrotami. Na konci nákupu zaplatíte u pokladny a máte za sebou první úspěšný bezobalový nákup v Budbez.

Co když doma nemám žádnou nádobu nebo ji zapomenu?

To vůbec nevadí! V Budbez si můžete koupit látkové pytlíčky, sklenice, a nebo krabičky z nerezu Casa organica. Máme také bazar použitých sklenic, klidně si je můžete vzít a příště zase přinést ty, co vám doma přebývají.

Dodavatelé ale balí do plastu a různých obalů, takže stejně odpad vzniká...?

Snažíme se vzdělávat nejen koncové spotřebitele, ale také dodavatele, tak aby společně s námi hledali možnosti bez odpadové distribuce. Navazujeme spolupráci s dodavateli, u kterých je možné odebírat zboží ve vratných nádobách, popřípadě ve velkých obalech, které je možné upcyclovat, popřípadě plnohodnotně recyklovat. Jsou jisté suroviny, u kterých se jednorázovým obalům nevyhneme, nicméně budeme vytrvale hledat způsoby, jak množství obalu, a tím i odpadu v našem obchodě minimalizovat.

Zajímá vás ještě něco?

Dejte nám vědet přes kontaktní formulář nebo napište na adresu info@budbez.cz